Media o filmie

"Pragnienie piękna": Kulesza, Rosati i Szulim w filmie o chirurgii plastycznej
onet.pl

Mam nadzieję, że ten film wyzwoli w Polsce falę dyskusji na temat jednego z najbardziej niepodważalnych pragnień ludzkich – bycia harmonicznie pięknym: zewnętrznie i wewnętrznie. Bo przecież stanowi to o naturze człowieka" – mówi Miguel Gaudencio.
więcej >>

Kulesza w obrazie o chirurgii plastycznej
31 maja 2011

Niedawno zakończyły się prace nad “Pragnieniem Piękna" - produkcją filmową, która ma szansę na obalenie tabu w Polsce narosłego wokół tematyki chirurgii plastycznej. O autentyczności oraz wiarygodności tego filmu autorstwa portugalskiego reżysera Miguela Gaudencio mają przemawiać historie czterech bohaterów - ludzi, z którymi upodobnić się może każdy. (...)
więcej >>

Portugalczyk w Polsce nakręci film o chirurgii plastycznej
13 maja 2010

"Potrzeba piękna“ to podróż, która odsłoni istotę piękna jako najważniejszego elementu w świecie, w którym żyjemy. Zrealizowałem setki większych i mniejszych form filmowych, ale ten film jest dla mnie dużym wyzwaniem dlatego, że musí to być obraz, który z jednej strony jest przedsięwzięciem artystycznym podejmującym kontrowersyjny temat, a z drugiej ma skłaniać do przemyśleń. Również forma filmu będzie nowatorska i nietypowa dla tego typu produkcji. Połączenie w jednym przedsięwzięciu dokumentu, filmu oraz artystycznego obrazu pozwoli na przedstawienie tematu chirurgii plastycznej w sposób dotychczas niespotykany w tego typu przedsięwzięciac - mówi Miguel Gaudencio, reżyser filmu.
Prace nad filmem potrwają kilka miesięcy i zakończą się w tym roku. (...)
więcej >>