KAMILA

Kamila jest rówieśniczką Kasi. Nie pamięta nawet czasów, kiedy akceptowała swój wygląd. Od dzieciństwa żyje z kompleksem zbyt dużego nosa, nie pasującego do jej drobnej twarzy. To on właśnie jest cechą, która najbardziej rzuca się w oczy, narażając Kamilę na obelgi ze strony otoczenia.

W jednej z retrospekcji widzimy jak dzieci biegnąc za nią, rzucają w jej stronę epitety: wielki nochal czy Pinokio, a koleżanka ze szkoły bez ogródek sugeruje konieczność przeprowadzenia operacji plastycznej.

Do tej decyzji Kamila dojrzewała przez wiele lat, starając się ukrywać twarz za długimi włosami.

Jedynie w samotności, kiedy nikt nie widzi, zdobywa się na odwagę, by odsłonić twarz. Lata nierównej walki w zatruwającym życie kompleksem uczyniły z niej osobę tak introwertyczną, że nawet zwykła towarzyska rozmowa sprawia jej trudność.

O tym, co przeżywa, widz może dowiedzieć się z jej wewnętrznego monologu, rodzaju dziennika, który prowadzi w swojej głowie. Wystarczyło kilka chirurgicznych cięć, by Kamila, nie widząc jeszcze rezultatu operacji, ukrytego pod gipsem, zmieniła się, ku zaskoczeniu całej ekipy filmowej, w osobę otwartą i rozmowną, tak jakby chciała odreagować lata milczenia i wstydu.