MIGUEL GAUDENCIO REŻYSER

Urodzony w Mozambiku Gaudencio, zrealizował ponad 200 teledysków zanim ukończył 30 rok życia. Wygrał SOL TV music Video za najlepszy teledysk 2000 r. W 2001 zajął się produkcją reklam, zdobywając reputację wybitnego twórcy. Tworzył reklamy m. in. dla takich światowych wiodących marek jak: MacDonalds, Coca Cola czy Mercedes. Pracował m. in. w Niemczech, Rosji, Chorwacji, Słowenii, Czechach, Maroku, Tunezji. Od 2004 mieszka w Polsce (Szczecin) i pracuje dla europejskich agencji reklamowych.

W 2004 roku Miguel wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy "The Hole".

Po sukcesie pierwszego dzieła, przyszedł czas na kolejne "Same Room Same Time" (2006). Ten psycho-sexualny thriller został wybrany do prezentacji podczas ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego w Lizbonie w 2006.

W 2008 roku Miguel został reżyserem swojego pierwszego filmu długometrażowego "Second Life". Film ten, w którym zagrały sławy międzynarodowego formatu takie jak: Piotr Adamczyk, Liliana Santos, Claudia Vieira, był produkcją o największym budżecie w historii portugalskiej kinematografii.

Teraz przyszedł czas na kolejny obraz.
„Pragnienie piękna” to podróż, która odsłoni istotę piękna jako najważniejszego elementu w świecie, w którym żyjemy – mówi reżyser filmu, Miguel Gaudencio - Zrealizowałem setki większych i mniejszych form filmowych, ale ten film jest dla mnie dużym wyzwaniem dlatego, że musi to być obraz, który z jednej strony jest przedsięwzięciem artystycznym podejmującym kontrowersyjny temat, a z drugiej ma skłaniać do przemyśleń. Również forma filmu jest nowatorska i nietypowa dla tego typu produkcji. Połączenie w jednym przedsięwzięciu dokumentu, filmu oraz artystycznego obrazu pozwoli na przedstawienie tematu chirurgii plastycznej w sposób dotychczas niespotykany w tego typu przedsięwzięciach."